„Z Pasji” - Przedszkole

kids

Jak powstało przedszkole i żłobek ,,Z Pasji" ?

Odpowiedź jest prosta! Dwie ciocie: ciocia Marta i ciocia Natalia z wieloletnim doświadczeniem w pracy w przedszkolu i żłobku jako nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz terapeutki i ich wspólna pasja do pracy z dziećmi, dały podstawę do spełnienia marzenia jakim jest własne przedszkole i żłobek, które powstało z miłości i pasji do dzieci, ich rozwoju oraz ich szczęścia! Pragniemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w pełni, dlatego chcemy stworzyć miejsce przyjazne nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Wspólnie z rodzicami budować naszą społeczność, wspierać się wzajemnie oraz towarzyszyć dzieciom w tym pięknym momencie ich rozwoju. Stworzyć miejsce, w którym dzieci mogą być po prostu bezpieczne, szczęśliwe i kochane. Przestrzeń, w której poprzez zabawę od najmłodszych lat dzieci kształtują swoją osobowość i rozwijają pasje.

Nasze motto:

,,Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, a nie odwrotnie"

Carlos Ruiz Zafón

Nasza Kadra

mgr Natalia Kwiatek-Świerżewska

Dyrektorka przedszkola
Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Terapeutka pedagogiczna
Terapeutka terapii ręki

mgr Marta Grabowska

Dyrektorka przedszkola
Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Terapeutka pedagogiczna
Terapeutka terapii ręki oraz terapeutka TUS

Oferta zajęć

Zajęcia dydaktyczne, nauka języka angielskiego, rytmika oraz zajęcia sportowo-gimnastyczne zgodne z rozporządzeniem MEN dot. przedszkolnej podstawy programowej.

Dodatkowo:

Zajęcia z elementami bajkoterapii

Codzienne zajęcia polegające na wykorzystaniu w pracy tekstów literackich. Zajęcia bajkoterapeutyczne łączą wiele elementów: ruch, dźwiękonaśladownictwo, pacynki, teatrzyk. Aspekt terapeutyczny polega na wzmacnianiu zasobów: emocjonalnych, społecznych czy umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Zajęcia umuzykalniające i zabawy muzyczne ze śpiewem to wspaniały sposób na rozwój dziecka w wielu aspektach. Muzyka wraz z towarzyszącym jej ruchem wyzwala u dzieci większe zainteresowanie działalnością ruchową, skłania do własnej interpretacji ruchowej, wprowadza zabawę i odprężenie, zaspokaja u dzieci potrzebę poruszania się. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zabawy usprawniające mowę

Codzienna gimnastyka buzi i języka oraz zabawy oddechowe. Ćwiczenia w formie zabawy usprawniające narządy mowy, a więc język, wargi i podniebienie, przygotowujące dziecko do prawidłowej wymowy oraz ćwiczenia oddechowe w formie zabawy, które pozwalają dzieciom oddychać prawidłowo.

Sensoplastyka

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Sensoplastyka oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach. Sensoplastyka w pracy z dziećmi wpływa na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia, a także poszerza zakres ich słownictwa. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia z elementami muzykoterapii

Muzyka stosowana na zajęciach muzykoterapeutycznych: mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Mały podróżnik

Całodzienne zajęcia odbywające się raz w miesiącu, poruszające temat podróżowania po świecie, zdobywania wiedzy na temat innych kultur, obyczajów i tradycji. Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko zarazi się pasją do podróżowania.

Kocham czytać

zajęcia z zastosowaniem metody sylabowej, wczesnej nauki czytania wg prof. Jagody Cieszyńskiej. Czytanie polega na przedstawieniu dziecku graficznie samogłosek, które dzieci powtarzają. Następnie przychodzi czas na spółgłoski oraz sylaby w różnych kombinacjach (PA, PE, PO, PI, PU itp.). Metoda ta przygotowuje dziecko do nauki czytania i pisania oraz zapobiega dysleksji .

Wpisowe w wysokości 300 zł. Wpisowe jest bezzwrotne
w przypadku rezygnacji Rodzica.

Opłata miesięczna w wysokości 600 + wyżywienie

Dzienna stawka wyżywienia wynosi 20.5 zł/dziennie

Numer konta 58 2490 0005 0000 4530 0023 0868

Przedszkole i żłobek “Z Pasji” jest czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 6.00 – 18.00 przez cały rok z wyłączeniem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.