„Z Pasji” - Żłobek

kids

Jak powstało przedszkole i żłobek ,,Z Pasji" ?

Odpowiedź jest prosta! Dwie ciocie: ciocia Marta i ciocia Natalia z wieloletnim doświadczeniem w pracy w przedszkolu i żłobku jako nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz terapeutki i ich wspólna pasja do pracy z dziećmi, dały podstawę do spełnienia marzenia jakim jest własne przedszkole i żłobek, które powstało z miłości i pasji do dzieci, ich rozwoju oraz ich szczęścia! Pragniemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w pełni, dlatego chcemy stworzyć miejsce przyjazne nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Wspólnie z rodzicami budować naszą społeczność, wspierać się wzajemnie oraz towarzyszyć dzieciom w tym pięknym momencie ich rozwoju. Stworzyć miejsce, w którym dzieci mogą być po prostu bezpieczne, szczęśliwe i kochane. Przestrzeń, w której poprzez zabawę od najmłodszych lat dzieci kształtują swoją osobowość i rozwijają pasje.

Nasze motto:

,,Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, a nie odwrotnie"

Carlos Ruiz Zafón

Nasza Kadra

mgr Natalia Kwiatek-Świerżewska

Dyrektorka przedszkola
Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Terapeutka pedagogiczna
Terapeutka terapii ręki

mgr Marta Grabowska

Dyrektorka przedszkola
Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Terapeutka pedagogiczna
Terapeutka terapii ręki oraz terapeutka TUS

Oferta zajęć

Zajęcia z elementami bajkoterapii

Codzienne zajęcia polegające na wykorzystaniu w pracy tekstów literackich. Zajęcia bajkoterapeutyczne łączą wiele elementów: ruch, dźwiękonaśladownictwo, pacynki, teatrzyk. Aspekt terapeutyczny polega na wzmacnianiu zasobów: emocjonalnych, społecznych czy umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Zajęcia umuzykalniające i zabawy muzyczne ze śpiewem to wspaniały sposób na rozwój dziecka w wielu aspektach. Muzyka wraz z towarzyszącym jej ruchem wyzwala u dzieci większe zainteresowanie działalnością ruchową, skłania do własnej interpretacji ruchowej, wprowadza zabawę i odprężenie, zaspokaja u dzieci potrzebę poruszania się. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zabawy usprawniające mowę

Codzienna gimnastyka buzi i języka oraz zabawy oddechowe. Ćwiczenia w formie zabawy usprawniające narządy mowy, a więc język, wargi i podniebienie, przygotowujące dziecko do prawidłowej wymowy oraz ćwiczenia oddechowe w formie zabawy, które pozwalają dzieciom oddychać prawidłowo.

Sensoplastyka

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Sensoplastyka oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach. Sensoplastyka w pracy z dziećmi wpływa na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia, a także poszerza zakres ich słownictwa. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia z elementami muzykoterapii

Muzyka stosowana na zajęciach muzykoterapeutycznych: mobilizuje do ruchu, pozwala odreagować napięcia, uspokaja i odpręża, ale także relaksuje i zachęca do odpoczynku. Ćwiczenia te sprzyjają integracji i nawiązaniu lepszego kontaktu z rówieśnikami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Kocham czytać

zajęcia z zastosowaniem metody sylabowej, wczesnej nauki czytania wg prof. Jagody Cieszyńskiej. Czytanie polega na przedstawieniu dziecku graficznie samogłosek, które dzieci powtarzają. Następnie przychodzi czas na spółgłoski oraz sylaby w różnych kombinacjach (PA, PE, PO, PI, PU itp.). Metoda ta przygotowuje dziecko do nauki czytania i pisania oraz zapobiega dysleksji .

Wpisowe w wysokości 300 zł. Wpisowe jest bezzwrotne
w przypadku rezygnacji Rodzica.

Opłata miesięczna w wysokości 2010 zł (zwrot dla rodzica 836 zł w ramach programu Maluch plus) + wyżywienie

Dzienna stawka wyżywienia wynosi 20.5 zł/dziennie

Zniżka na drugie dziecko 300 zł

Do naszej placówki przyjmujemy dzieci, które ukończyły 1 r.ż.

Numer konta 58 2490 0005 0000 4530 0023 0868

Przedszkole i żłobek “Z Pasji” jest czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 6.00 – 18.00 przez cały rok z wyłączeniem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.